Liderler nerede oy kullanacak?

Türkiye, Cumhurbaşkanlığı ikinci turu için sandık başına giderken, siyasi parti liderleri bugün Ankara ve İstanbul’da çeşitli okullarda oyunu kullanıyor.

Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk turda olduğu gibi ikinci turda da İstanbul Üsküdar’daki Saffet Çebi Ortaokulu’nda oy verecek. Erdoğan’ın seçimi İstanbul’da takip ettikten sonra akşam saatlerinde Ankara’ya gitmesi bekleniyor.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise Ankara’da Arjantin İlkokulu’nda oyunu kullanacak.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise İstanbul’da Beylerbeyi’ndeki Hacı Sabancı Anadolu Lisesi’nde oyunu kullandıktan sonra Ankara’ya giderek seçimi takip edecek.

Cumhur İttifakı’nda yer alan MHP’nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli de Ankara’da Anıttepe İlkokulu’nda, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Çankaya ilçesinde bulunan Dr. Binnaz Ege-Dr. Rıdvan Ege Anadolu Lisesi’nde, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici ise İstanbul Sultanbeyli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde oy kullanacak.

İlk turda Erdoğan’ın rakibi olduktan sonra ikinci turda kendisini destekleyeceğini açıklayan Sinan Oğan da Çankaya ilçesindeki Kocatepe Mimar Kemal Anadolu Lisesi’nde sandık başına gidecek.

Millet İttifakı’nda yer alan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Ankara’da Bilkent Emlak Bankası Okulu’nda, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Çankaya İlkokulu’nda, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ise İstanbul’da Eyüp’te Nejat Sabuncu İlkokulu’nda, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ise memleketi Afyonkarahisar’da Selçuklu İlkokulu’nda sandığa gidecek.

Bu seçimde Millet İttifakı adayı Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı alan Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ ise Ankara TSK Mehmetçik Vakfı Hafize İhsan Payaza İlkokulu’nda oy verecek. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir