Aston Villa Futbol Takımının Kadın Sporcuları Yeni Formalar Yüzünden Maça Çıkmaktan Çekiniyor

Futbol yorumcusu Jacqui Oatley’e göre Aston Villa kadınları, kulübün formalarındaki sorunlardan dolayı Pazar günü oynanacak karşılaşma öncesi oldukça tedirginler. Aston Villa takımının formalarının teri tuttuğunu ve oluşacak görüntü sebebiyle ‘korku’ yaşadıklarını dile getiriyorlar.

Ayrıntılara bakalım.

Aston Villa’nın İngiliz spor giyim grubu Castore’un ürettiği bordo ve mavi formalarla sahaya çıkmasıyla tüm dikkatleri üzerlerine çekmişlerdi.

Galatasaray’ın eski futbolcusu Zaniolo’nun da formasını giydiği Aston Villa’da son günlerin en çok konuşulan konusu ter tutan formalar.

Futbol yorumcusu Jacqui Oatley, BBC Newsbeat’e verdiği röportajda “Bu büyük bir sorun olacak” dedi.

Kadın futbol takımının erkek meslektaşlarının maçlarını izlerlerken ter tutan formalar sebebiyle nasıl görünecekleri konusunda şüpheleri olduğunu aktardı.

“Normalde bu oyunlardan kesinlikle zevk alırlar ve sabırsızlıkla beklerler. Ama aslında bundan korkuyorlar çünkü bu ıslak, yapışkan formayla nasıl görünecekleri konusunda gerçekten bilinçliler – bariz sebeplerden dolayı.” diye ekledi.

Oakley, “”Bir kadın sporcu olarak, terlemeyi ve formalarınızın üzerinize yapışmasını düşünmeden, futbol sahasında olabileceğinizin en iyisi olmayı düşünecek kadar çok şeyiniz olduğunu hayal edebilirsiniz.”

“Hem performans açısından hem de fiziksel özellikler açısından. erkekler için ama aynı zamanda estetik açıdan da önemli” diyerek kadın futbolcuların çekincelerinden bahsetti.

Pazar günü TSİ 12:30’da başlayacak karşılaşma öncesi bu soruna çözüm bulabilmeyi umuyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir