Bu Araştırma Çok Çarpıcı: Evlendikten sonra maaşı artanların aldatma oranları da yükseliyor

Çiftler üzerinde yapılan bir araştırma, yüksek maaşlı erkek ve kadınların, partnerlerini aldatma ihtimalinin oldukça yüksek olduğu ortaya çıkardı.

Evli insanlara yönelik bir arkadaşlık sitesi tarafından yapılan ankette, yılda yaklaşık 1,7 milyon TL (50 bin sterlin) kazanan kişilerin, birlikte olduğu insanları aldatma eğiliminde olduğu ve evlilik dışı ilişkiler yaşadıkları tespit edildi.

“KLİŞE AMA GERÇEK”

Araç galerisi sahibi 47 yaşındaki Stephen Jenkins, iyi para kazanmanın kadınlarla başarısının sırrı olduğunu ancak aynı zamanda evliliğine de mal olduğunu söyledi.

Jenkins, “İşim yıllar içinde inişli çıkışlı oldu ama çoğu zaman yılda 1,7 milyon TL’nin üzerinde para kazandım ve cebimde ne kadar çok para varsa o kadar çekici olduğumu gördüm. Bunun bir klişe olduğunu biliyorum ama doğru. Paraya sahip olmak kendinizi güvende hissetmenizi sağlıyor ve bu da sizi başkaları için daha çekici ve ilginç kılar diye düşünüyorum.”

“Bununla birlikte evlendim ve boşandım, dolayısıyla büyük bir dezavantaj da var. Artık sakinleştim ama hiç şüphe yok ki bol miktarda paraya sahip olmak partnerinizi aldatmanın kapılarını açıyor.” dedi.

1,6 MİLYON KİŞİ İNCELENDİ

Bulgulara ulaşmak için 1,6 milyon Birleşik Krallık üyesinin verilerini analiz eden web sitesine göre, yıllık 1-1,3 milyon TL (30.000 £ ila 40.000 £) arası kazanan erkekler, maaş grubundaki yüzde 18’lik oranla aldatma olasılığı en yüksek üçüncü grup. Yıllık 676 bin-1 milyon TL (20 bin- 30 bin sterlin) arasında kazanan erkeklerin ise yalnızca yüzde dokuzu partnerini aldattı.

Yılda 676 bin TL’den az kazanan erkekler aldatma olasılığı en düşük grup çıktı, yalnızca yüzde beşinin bir ilişkisi vardı ve maaşa göre aldatma olasılıkları en düşük olan gruptu.

Araştırmacılar ayrıca, maaşları 1-1,3 milyon TL (30.000 £ ila 40.000 £) arasında olan kadınların neredeyse üçte birinin (yüzde 28) partnerini aldattığını ve kendilerini aldatma olasılığı en yüksek ikinci kadın grubu haline getirdiğini buldu.

Maaşı 676 bin-1,3 milyon TL (20.000 £ ile 30.000 £) arasında olan kadınların yalnızca yüzde 10’u aldattı ve bu da onları bir ilişki yaşama ihtimalinin en düşük olduğu grup haline getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir